Дома

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum.

 

Кина ги забрани мобилните телефони во сите училишта

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Кина ги забрани мобилните телефони во сите училишта

Учениците од основните и средните училишта ширум Кина веќе не смеат да носат мобилни телефони во училиште, освен ако немаат

 

Отворен нов спортско-рекреативен центар во Карпош 3

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Отворен нов спортско-рекреативен центар во Карпош 3

На површина од 11.000 квадратни метри, граѓаните на општина Карпош, поточно од населбата Карпош 3, добија нов спортско-рекреативен центар во

 

Брзи реакции на институциите против девијантните однесувања на социјалните мрежи

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Брзи реакции на институциите против девијантните однесувања на социјалните мрежи

Оваа статија е преземена од порталот slobodnaevropa.mk Пишува: Фросина Димеска Палење на шума, па тепачка меѓу млади го вознемирија општеството откако

How To Make Hazel Eyes Pop

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum.

 

Живееме во свет во кој се губи воспоставувањето на правила и правилен раст и развој кај детето

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Живееме во свет во кој се губи воспоставувањето на правила и правилен раст и развој кај детето

Живееме во свет, кои полека на несвесен или свесен начин, ги губи особините на игра, воспоставувањето на правила и правилен

 

Еден од најмоќните луѓе во светот на шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Еден од најмоќните луѓе во светот на шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Оваа статија е преземена од порталот slobodenpecat.mk Сајмон Коел во едно неодамнешно обраќање ги изненади своите обожаватели со тоа што призна

 

За оние кои се дома со своите деца – Предлог игри и активности

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на За оние кои се дома со своите деца – Предлог игри и активности

Деновиве се препорачува да останете во вашите домови како би го спречиле ширењето на корона вирусот. Да не бидеме себични

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum. Non autem hoc: igitur ne illud quidem. Atqui eorum nihil est eius generis, ut sit in fine atque extrerno bonorum.

 

Технологијата не го предизвикува, но го компликува аутизмот кај децата

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Технологијата не го предизвикува, но го компликува аутизмот кај децата

Технологиите не се причина за настанување на аутизмот, но нивната прекумерна употреба може многу да ја компликува состојбата на лицата,

 

Психолог Хаџиванова за зависноста од социјалните мрежи: Како да ги заштитите децата од негативните влијанија

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Психолог Хаџиванова за зависноста од социјалните мрежи: Како да ги заштитите децата од негативните влијанија

Ова интервју е преземено од порталот zenskimagazin.mk Пред неполн месец тинејџер се снимаше како предизвикува пожар и ја објави снимката на популарната

  

Дигиталната технологија ни е чамец за спасување во новата учебна година, вели Бранка Костиќ-Марковиќ

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Дигиталната технологија ни е чамец за спасување во новата учебна година, вели Бранка Костиќ-Марковиќ

Оваа статија е преземена од поратлот fakulteti.mk Подготвил: Сребра Ѓорѓијевска / srebra.gjorgjijevska@fakulteti.mk Лектор: Ивана Кузманоска За проблемите се разговара во мир, а во

 

Јавна трибина “Современите технологии зависност или корист?”

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Јавна трибина “Современите технологии зависност или корист?”

Почитувани, Здружението Ајнштајн ја има честа да ве покани на онлајн јавна трибина на тема “Современите технологии зависност или корист?”,

 

Вело Родео во Скопје

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Вело Родео во Скопје

Настан: Вело родео турнеја Локација:  Градски парк, Скопје (Школка) Датум:  20.09.2020 Почеток: 11:00 часот 👉 Со нетрпение го очекуваме и

 

Бесплатна онлајн забава и за најмалитe

Damjan Nikolovski Коментарите се исклучени на Бесплатна онлајн забава и за најмалитe

Почитувани родители, Полека, но сигурно навлеговме во летните жештини, а децата само ни ја предочат леснотијата на живеењето. Ве покануваме

Latest news

Pin It on Pinterest